Meri-Lappi Hiihdot

L Ä H T Ö L I S T A

© Keminsuun Kisa

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; M14; N14; M16; N16; N18; N20; NYL; M40; N40; M50; M60; M70; M20; MYL;


M08 Miehet 8 vuotta 1 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.01.30  40406472  M08          3  Jonatan Torkell         Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

N08 Naiset 8 vuotta 1 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.03.00  40470652  N08          6  Fanny Pussila           Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.04.30  40400662  M10          9  Joona Ylimäki           Karihaaran Visa
11.05.00  40276636  M10         10  Sebastian Palojärvi     OunasvHS
11.05.30  40340070  M10         11  Matias Latomaa          Oulun Hiihtoseura
11.06.00  40156049  M10         12  Leevi Aapajärvi         Keminsuun Kisa
11.06.30  40397321  M10         13  Lauri Tapio             OunasvHS
11.07.00  40286575  M10         14  Jesper Torkell          Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.08.30  40340071  N10         17  Sofia Latomaa           Oulun Hiihtoseura
11.09.00  40341489  N10         18  Minea Miettunen         Karihaaran Visa
11.09.30  40464831  N10         19  Satu Laajoki            Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.11.00  40276635  M12         22  Joel Tapio              OunasvHS
11.11.30  40346029  M12         23  Elmeri Helander         Valkeakosken Haka
11.12.00  40208981  M12         24  Erkka Petrelius         OunasvHS
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.13.30  40078635  N12         27  Veera Niskanen          Keminsuun Kisa
11.14.00  40216547  N12         28  Edith Kilpiäinen        Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.15.30  34565980  M14         31  Tuukka Posio            Keminsuun Kisa
11.16.00  34558366  M14         32  Jesse Ylimäki           Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.17.30  40063486  N14         35  Anni Tapio              OunasvHS
11.18.00  40215029  N14         36  Aino-Maria Tossavainen  SavonlHS
11.18.30  40235384  N14         37  Helmi Korpi             AavasUrh
11.19.00  40085119  N14         38  Selma Mäkäräinen        Kempeleen Kiri
11.19.30  40156052  N14         39  Nea Knuuti              Keminsuun Kisa
11.20.00  34538962  N14         40  Frida Kilpiäinen        Karihaaran Visa
11.20.30  40464830  N14         41  Heli Laajoki            Oulun Hiihtoseura
11.21.00  40273883  N14         42  Sunna Vihervirta        Inarin Yritys
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.22.30  34589458  M16         45  Niko Anttola            Karihaaran Visa
11.23.00  40076319  M16         46  Konsta-Elias Similä     Kittilän Urheilijat
11.23.30  40279083  M16         47  Roope Klemola           Oulun Hiihtoseura
11.24.00  34558311  M16         48  Matias Karisaari        Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.25.30  40151036  N16         51  Heli Korpi              AavasUrh
11.26.00  33960942  N16         52  Milla Kiviaho           Keminsuun Kisa
11.26.30  33783527  N16         53  Kerttu Pirneskoski      Karihaaran Visa
11.27.00  40158533  N16         54  Anna Korpi              AavasUrh
11.27.30  32801976  N16         55  Enni Petrelius          OunasvHS
11.28.00  40073779  N16         56  Eevi-Inkeri Tossavainen SavonlHS
11.28.30  33783284  N16         57  Sanni Pulkkinen         Karihaaran Visa
11.29.00  40078634  N16         58  Sara Niskanen           Keminsuun Kisa
11.29.30  33618281  N16         59  Seliina Manninen        OunasvHS
11.30.00  34579594  N16         60  Anni Oikarinen          Karihaaran Visa
11.30.30  34607754  N16         61  Hanna Soronen           Iin Hiihtoseura
11.31.00  32045033  N16         62  Oili Holopainen         Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.32.30  33609902  N18         65  Jonna Vestenius         Karihaaran Visa
11.33.00  29975695  N18         66  Vilma Ryytty            Iisalmen Visa
11.33.30  34262393  N18         67  Reija Ahola             Karihaaran Visa
11.34.00  33618265  N18         68  Emilia Kähkönen         OunasvHS
11.34.30  32431867  N18         69  Katri Saavalainen       Sysmän Sisu
11.35.00  31974079  N18         70  Elisa Reijonen          OunasvHS
11.35.30  33306331  N18         71  Minna Kukkonen          Karihaaran Visa
11.36.00  40135452  N18         72  Piia Juola              OunasvHS
11.36.30  40151033  N18         73  Henna Korpi             AavasUrh
11.37.00  40119415  N18         74  Aada Peltola            Oulun Hiihtoseura
11.37.30  34509645  N18         75  Vilma Kanerva           Valkeakosken Haka
11.38.00  32860797  N18         76  Henna Hamari            Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.39.30  32169388  N20         79  Eveliina Toivanen       Karihaaran Visa
11.40.00  32250051  N20         80  Jemina Böök             Karihaaran Visa
11.40.30  31400572  N20         81  Kaisa Salminen          AavasUrh
11.41.00  33763961  N20         82  Anni Huovinen           Paltamon Urheilijat
11.41.30  31049726  N20         83  Elina Tikkanen          Karihaaran Visa
11.42.00  33897633  N20         84  Oona-Maria Similä       Kittilän Urheilijat
11.42.30  32745223  N20         85  Ella Anttola            Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

NYL Naiset yleinen 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.44.00  27583500  NYL         88  Saana Ukkonen           Team Skiers
11.44.30  30145935  NYL         89  Tanja Kellokumpu        Tupoksen Tuisku
11.45.00  30216330  NYL         90  Salla Loukusa           TaivMetsä-Veik85
11.45.30  30301546  NYL         91  Maria Hiivala           Team Skiers
11.46.00  26501169  NYL         92  Krista Lehtola          Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.47.30  27493425  M40         95  Juha Latomaa            Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.49.00  40411011  N40         98  Kaisa Moilanen          Rovaniemen Lappi
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.50.30  34435311  M50        101  Teuvo Kuusela           Keminsuun Kisa
11.51.00  40341506  M50        102  Arto Moilanen           Rovaniemen Lappi
11.51.30  33672298  M50        103  Juha Tuulaniemi         Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.53.00  40009976  M60        106  Jussi Hytönen           Pulkkilan Ponsi
11.53.30  40229941  M60        107  Veikko Imponen          KemijärvUrh
Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.55.00  25674097  M70        110  Paavo Rytky             HaapUrh
11.55.30  27545454  M70        111  Jouni Roivainen         RovanMarat
11.56.00  27589928  M70        112  Eero Väisänen           Kuhmon Kiva
11.56.30  27508705  M70        113  Mauri Miettunen         Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.58.00  40202440  M20        116  Viljami Vuorre          Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

MYL Miehet yleinen 10 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.59.30  33795751  MYL        119  Samuli Ervasti          Kuusamon Erä-Veikot
12.00.00  33306328  MYL        120  Jarkko Kukkonen         Karihaaran Visa
12.00.30  30158139  MYL        121  Matti Korhonen          Oulun Hiihtoseura
12.01.00  28900988  MYL        122  Riku Hakala             ToholUrh
12.01.30  27426528  MYL        123  Max Enbuske             Keminsuun Kisa
12.02.00  27585511  MYL        124  Eero Vuollet            Posion Pyrintö
12.02.30  40342841  MYL        125  Niklas Niska            OunasvHS
12.03.00  30142200  MYL        126  Santeri Pirneskoski     Karihaaran Visa
12.03.30  27557727  MYL        127  Ville-Petteri Saarela   Keminsuun Kisa
12.04.00  27451412  MYL        128  Markus Isola            RovanMarat
12.04.30  22954833  MYL        129  Lauri Pyhäjärvi         OunasvHS
12.05.00  30863644  MYL        130  Janne Uusitalo          Pihtiputaan Tuisku
12.05.30  27578243  MYL        131  Matias Tiiro            Jämsänkosken Ilves
12.06.00  28536006  MYL        132  Petteri Laurén          Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo