Lapin mest.hiihdot/Hopeasompa 2019

L Ä H T Ö L I S T A

© Keminsuun Kisa

Kilpailun sarjat: M08; N08; M09; N09; M10; N10; M11; N11; M12; N12; M13; N13; N14; M70; M14; M15; N15; N16; N18; N20; NYL; M45; N45; M55; M60; M65; M16; M18; M20; MYL; M35;


M08 Miehet 8 vuotta 1 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.01.30  60290532  M08          3  Vili Haataja            OunasvHS
Sarjaluettelo

N08 Naiset 8 vuotta 1 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.02.30  60293567  N08          5  Essi Jarva              OunasvHS
11.03.00  40470652  N08          6  Fanny Pussila           Keminsuun Kisa
11.03.30  40357289  N08          7  Siiri Jäärni            Karihaaran Visa
11.04.00  40470653  N08          8  Hanna Arriaga           Keminsuun Kisa
11.04.30  40408504  N08          9  Emma Kaunisto           Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M09 Miehet 9 vuotta 1 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.06.00  40468792  M09         12  Jami Koivuniemi         Keminsuun Kisa
11.06.30  40397321  M09         13  Lauri Tapio             OunasvHS
Sarjaluettelo

N09 Naiset 9 vuotta 1 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.07.30  40357940  N09         15  Peppi Poutanen          Karihaaran Visa
11.08.00  40453929  N09         16  Minttu Rossi            Karihaaran Visa
11.08.30  40463239  N09         17  Lilli Haataja           OunasvHS
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.10.00  40276636  M10         20  Sebastian Palojärvi     OunasvHS
11.10.30  40340988  M10         21  Konsta Muotka           Muonion Kiri
11.11.00  40156049  M10         22  Leevi Aapajärvi         Keminsuun Kisa
11.11.30  40400662  M10         23  Joona Ylimäki           Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.12.30  60159595  N10         25  Elisa Takkunen          Karihaaran Visa
11.13.00  40341489  N10         26  Minea Miettunen         Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M11 Miehet 11 vuotta 2 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.14.30  40345657  M11         29  Ivan Kharlanov          OunasvHS
11.15.00  60214672  M11         30  Iisak Liikavainio       Muonion Kiri
11.15.30  40276635  M11         31  Joel Tapio              OunasvHS
11.16.00  40397351  M11         32  Elias Tervaniemi        Inarin Yritys
11.16.30  60270625  M11         33  Okko Selin              OunasvHS
11.17.00  40357944  M11         34  Samuel Männikkö         Keminsuun Kisa
11.17.30  40408130  M11         35  Eelis Keränen           OunasvHS
11.18.00  40350049  M11         36  Eemil Männikkö          Keminsuun Kisa
11.18.30  40208981  M11         37  Erkka Petrelius         OunasvHS
Sarjaluettelo

N11 Naiset 11 vuotta 2 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.20.00  40341536  N11         40  Venla Virkkala          OunasvHS
11.20.30  40366834  N11         41  Lotta Rossi             Karihaaran Visa
11.21.00  40147510  N11         42  Lotta Ukonaho           Keminsuun Kisa
11.21.30  40271012  N11         43  Lumia Nurmela           OunasvHS
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.23.00  40199187  M12         46  Veikka Muotka           Muonion Kiri
11.23.30  40362946  M12         47  Leimu Wäli              Inarin Yritys
11.24.00  40347476  M12         48  Nooa Kaunisto           Karihaaran Visa
11.24.30  60187423  M12         49  Mangnus Eskonniemi      Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.26.00  40275586  N12         52  Asta Jarva              OunasvHS
11.26.30  40078635  N12         53  Veera Niskanen          Keminsuun Kisa
11.27.00  40352305  N12         54  Sofia Aarnio            Inarin Yritys
11.27.30  40216547  N12         55  Edith Kilpiäinen        Karihaaran Visa
11.28.00  40199166  N12         56  Laura Ojala             OunasvHS
Sarjaluettelo

M13 Miehet 13 vuotta 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.29.30  40286348  M13         59  Turo Tervo              Inarin Yritys
11.30.00  34565980  M13         60  Tuukka Posio            Keminsuun Kisa
11.30.30  40199176  M13         61  Pekka Tervaniemi        Inarin Yritys
11.31.00  40063938  M13         62  Joel Niska              OunasvHS
Sarjaluettelo

N13 Naiset 13 vuotta 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.32.30  34538962  N13         65  Frida Kilpiäinen        Karihaaran Visa
11.33.00  40138430  N13         66  Heta Ruotsala           OunasvHS
11.33.30  40350048  N13         67  Sofia Männikkö          Keminsuun Kisa
11.34.00  40243116  N13         68  Silja Saarenpää         OunasvHS
11.34.30  40300410  N13         69  Seela Salokangas        OunasvHS
11.35.00  40138431  N13         70  Hilpi Ruotsala          OunasvHS
11.35.30  40235384  N13         71  Helmi Korpi             AavasUrh
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.37.00  40163368  N14         74  Veera Tammi             Simon Kiri
11.37.30  40235241  N14         75  Emili Portti            Inarin Yritys
11.38.00  40215029  N14         76  Aino-Maria Tossavainen  SavonlHS
11.38.30  40275587  N14         77  Veera Jarva             OunasvHS
11.39.00  40163369  N14         78  Ella Tammi              Simon Kiri
11.39.30  40273883  N14         79  Sunna Vihervirta        Inarin Yritys
11.40.00  40236502  N14         80  Elina Parpala           Simon Kiri
11.40.30  40209380  N14         81  Hanna Niskanen          Karihaaran Visa
11.41.00  40063486  N14         82  Anni Tapio              OunasvHS
11.41.30  40156052  N14         83  Nea Knuuti              Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.43.00  27559084  M70         86  Kai Saksi               Muonion Kiri
11.43.30  27508705  M70         87  Mauri Miettunen         Karihaaran Visa
11.44.00  27545454  M70         88  Jouni Roivainen         RovanMarat
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.45.30  34490741  M14         91  Johannes Paaso          Karihaaran Visa
11.46.00  34558366  M14         92  Jesse Ylimäki           Karihaaran Visa
11.46.30  40122398  M14         93  Onni Niemimuukko        Inarin Yritys
Sarjaluettelo

M15 Miehet 15 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.47.30  40132440  M15         95  Miika Muotka            Muonion Kiri
11.48.00  40076319  M15         96  Konsta-Elias Similä     Kittilän Urheilijat
11.48.30  34558311  M15         97  Matias Karisaari        Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

N15 Naiset 15 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.50.00  40151036  N15        100  Heli Korpi              AavasUrh
11.50.30  33618281  N15        101  Seliina Manninen        OunasvHS
11.51.00  40078634  N15        102  Sara Niskanen           Keminsuun Kisa
11.51.30  32801976  N15        103  Enni Petrelius          OunasvHS
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.53.00  40158533  N16        106  Anna Korpi              AavasUrh
11.53.30  33783284  N16        107  Sanni Pulkkinen         Karihaaran Visa
11.54.00  33960942  N16        108  Milla Kiviaho           Keminsuun Kisa
11.54.30  33783527  N16        109  Kerttu Pirneskoski      Karihaaran Visa
11.55.00  40073779  N16        110  Eevi-Inkeri Tossavainen SavonlHS
11.55.30  40132436  N16        111  Jenni Ojala             OunasvHS
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.57.00  40151033  N18        114  Henna Korpi             AavasUrh
11.57.30  40135452  N18        115  Piia Juola              OunasvHS
11.58.00  34262393  N18        116  Reija Ahola             Karihaaran Visa
11.58.30  40396717  N18        117  Taru Vuorinen           Espoon Hiihtoseura
11.59.00  32431867  N18        118  Katri Saavalainen       Sysmän Sisu
11.59.30  33618265  N18        119  Emilia Kähkönen         OunasvHS
12.00.00  32045017  N18        120  Mette Ojala             Keminsuun Kisa
12.00.30  33609902  N18        121  Jonna Vestenius         Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.02.00  32745223  N20        124  Ella Anttola            Karihaaran Visa
12.02.30  33897633  N20        125  Oona-Maria Similä       Kittilän Urheilijat
12.03.00  31049726  N20        126  Elina Tikkanen          Karihaaran Visa
12.03.30  31400572  N20        127  Kaisa Salminen          AavasUrh
12.04.00  32169388  N20        128  Eveliina Toivanen       Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

NYL Naiset yleinen 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.05.00  24119359  NYL        130  Alisa Pyrrö             Lahden Hiihtoseura
12.05.30  26501169  NYL        131  Krista Lehtola          Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.06.30  30166736  M45        133  Sakari Törmänen         RovanMarat
12.07.00  34435311  M45        134  Teuvo Kuusela           Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.08.00  31465520  N45        136  Mari Marttinen          Inarin Yritys
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.09.00  40227765  M55        138  Pauli Ranta             Muonion Kiri
12.09.30  33672298  M55        139  Juha Tuulaniemi         Keminsuun Kisa
12.10.00  27524404  M55        140  Kari Ollila             RovanMarat
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.11.00  27560772  M60        142  Sakari Sääskilahti      RovanMarat
12.11.30  27535215  M60        143  Jouni Palojärvi         KemijärvUrh
12.12.00  27476662  M60        144  Velu Kallunki           RovanMarat
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.13.00  31118822  M65        146  Timo Kannasvuo          Muonion Kiri
12.13.30  27455104  M65        147  Markku Jauhojärvi       Kaukosen Revontulet
12.14.00  40229941  M65        148  Veikko Imponen          KemijärvUrh
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 8 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.15.00  34057728  M16        150  Marko Kukkonen          Karihaaran Visa
12.15.30  32639494  M16        151  Akseli Björkstedt       Inarin Yritys
12.16.00  34589458  M16        152  Niko Anttola            Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.17.00  33306328  M18        154  Jarkko Kukkonen         Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.18.00  29572069  M20        156  Kristian Väänänen       RovanMarat
Sarjaluettelo

MYL Miehet yleinen 10 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.19.00  22954833  MYL        158  Lauri Pyhäjärvi         OunasvHS
12.19.30  27585511  MYL        159  Eero Vuollet            Posion Pyrintö
12.20.00  24264152  MYL        160  Niila Ahokas            Inarin Yritys
12.20.30  27564901  MYL        161  Tero Similä             OunasvHS
12.21.00  30142200  MYL        162  Santeri Pirneskoski     Karihaaran Visa
12.21.30  40342841  MYL        163  Niklas Niska            OunasvHS
12.22.00  27426528  MYL        164  Max Enbuske             Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.23.00  27416046  M35        166  Juha Alm                RovanMarat
12.23.30  27564354  M35        167  Joni Seppä              Inarin Yritys
12.24.00  40215547  M35        168  Tuomas Liikavainio      Muonion Kiri
12.24.30  28498539  M35        169  Keijo Pintamo-Kenttälä  Inarin Yritys
12.25.00  27591602  M35        170  Janne Vasenius          RovanMarat
Sarjaluettelo