Meri-Lappi Hiihdot 2020

L Ä H T Ö L I S T A

© Keminsuun Kisa

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; M14; N14; M70; M16; N16; N18; NYL; N40; M50; M60; M18; M40; MYL;


M08 Miehet 8 vuotta 1 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.01.30  40478217  M08          3  Miska Vasenius          OunasvHS
11.02.00  60331850  M08          4  Martti Pasula           AavasUrh
11.02.30  60290772  M08          5  Samu Vuolli             OunasvHS
11.03.00            M08          6  Jonatan Torkell         Keminsuun Kisa
11.03.30  60416022  M08          7  Veikka Sova             Oulun Hiihtoseura
11.04.00  60427626  M08          8  Niklas Karjalainen      Keminsuun Kisa
11.04.30  60290753  M08          9  Lappi Nurmela           OunasvHS
Sarjaluettelo

N08 Naiset 8 vuotta 1 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.06.00  60290647  N08         12  Hilma Keränen           OunasvHS
11.06.30  60414546  N08         13  Elma Klaavuniemi        Yli-Iin Naseva
11.07.00            N08         14  Helmi Kangas            Keminsuun Kisa
11.07.30  60414618  N08         15  Iisa Klaavuniemi        Yli-Iin Naseva
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.09.00            M10         18  Jami Koivuniemi         Keminsuun Kisa
11.09.30  40401788  M10         19  Olli Mäyrä              OunasvHS
11.10.00            M10         20  Jesper Torkell          Keminsuun Kisa
11.10.30  60183270  M10         21  Viljo Sorri             Karihaaran Visa
11.11.00  40463247  M10         22  Osku Kesti              OunasvHS
11.11.30  40400662  M10         23  Joona Ylimäki           Karihaaran Visa
11.12.00  60220857  M10         24  Lassi Ekström           Muonion Kiri
11.12.30  40397321  M10         25  Lauri Tapio             OunasvHS
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.14.00  40453929  N10         28  Minttu Rossi            Karihaaran Visa
11.14.30  60194951  N10         29  Pihla Niemelä           Iin Hiihtoseura
11.15.00  40357940  N10         30  Peppi Poutanen          Karihaaran Visa
11.15.30  60194953  N10         31  Inka Niemelä            Iin Hiihtoseura
11.16.00  40357289  N10         32  Siiri Jäärni            Karihaaran Visa
11.16.30  40470652  N10         33  Fanny Pussila           Keminsuun Kisa
11.17.00  40408504  N10         34  Emma Kaunisto           Karihaaran Visa
11.17.30  60323148  N10         35  Hilla Keränen           Karungin Kataja
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.19.00  40208981  M12         38  Erkka Petrelius         OunasvHS
11.19.30  40340070  M12         39  Matias Latomaa          Oulun Hiihtoseura
11.20.00  40408130  M12         40  Eelis Keränen           OunasvHS
11.20.30  40350049  M12         41  Eemil Männikkö          Keminsuun Kisa
11.21.00  60315621  M12         42  Pyry Vuolli             OunasvHS
11.21.30  40340988  M12         43  Konsta Muotka           Muonion Kiri
11.22.00  40346026  M12         44  Akseli Tanninen         Valkeakosken Haka
11.22.30  60318448  M12         45  Aleksi Vuorma           Oulun Hiihtoseura
11.23.00  60214672  M12         46  Iisak Liikavainio       Muonion Kiri
11.23.30  40357944  M12         47  Samuel Männikkö         Keminsuun Kisa
11.24.00  40276635  M12         48  Joel Tapio              OunasvHS
11.24.30  40156049  M12         49  Leevi Aapajärvi         Keminsuun Kisa
11.25.00  40345657  M12         50  Ivan Kharlanov          OunasvHS
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.26.30  60159595  N12         53  Elisa Takkunen          Karihaaran Visa
11.27.00  40341489  N12         54  Minea Miettunen         Karihaaran Visa
11.27.30  40334504  N12         55  Nella Ollakka           LimingNiitt
11.28.00  40366834  N12         56  Lotta Rossi             Karihaaran Visa
11.28.30  40271012  N12         57  Lumia Nurmela           OunasvHS
11.29.00  40473272  N12         58  Silja Pekuri            Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.30.30  40346029  M14         61  Elmeri Helander         Karihaaran Visa
11.31.00  40459246  M14         62  Jaakko Parkkila         PudasjärvUrh
11.31.30  34565980  M14         63  Tuukka Posio            Karihaaran Visa
11.32.00  40344536  M14         64  Matias Uusitalo         Iin Urheilijat
11.32.30  40199187  M14         65  Veikka Muotka           Muonion Kiri
11.33.00  40347476  M14         66  Nooa Kaunisto           Karihaaran Visa
11.33.30  60298351  M14         67  Aleksi Pirkonen         OunasvHS
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.35.00  60243318  N14         70  Anni Naumanen           Oulun Hiihtoseura
11.35.30  40402632  N14         71  Moona Ollakka           LimingNiitt
11.36.00  40347838  N14         72  Saaga Sassi             Iin Urheilijat
11.36.30  34538962  N14         73  Frida Kilpiäinen        Karihaaran Visa
11.37.00  40145718  N14         74  Elina Kansanaho         SiilHS
11.37.30  40138431  N14         75  Hilpi Ruotsala          OunasvHS
11.38.00  40202716  N14         76  Aino Aarnio             Kangasalan Kisa
11.38.30  40243116  N14         77  Silja Saarenpää         OunasvHS
11.39.00  60191333  N14         78  Lania Karim             Kempeleen Kiri
11.39.30  40300410  N14         79  Seela Salokangas        OunasvHS
11.40.00  40216547  N14         80  Edith Kilpiäinen        Karihaaran Visa
11.40.30  60322321  N14         81  Elli Rantakokko         Muonion Kiri
11.41.00  40235384  N14         82  Helmi Korpi             AavasUrh
11.41.30  40138430  N14         83  Heta Ruotsala           OunasvHS
Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta 3 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.43.00  27455104  M70         86  Markku Jauhojärvi       Kaukosen Revontulet
11.43.30  40067935  M70         87  Mauno Hanhela           Haukiputaan Heitto
11.44.00  27545454  M70         88  Jouni Roivainen         RovanMarat
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.45.30  40119561  M16         91  Roope Sassi             Iin Urheilijat
11.46.00  40132440  M16         92  Miika Muotka            Muonion Kiri
11.46.30  34558311  M16         93  Matias Karisaari        Karihaaran Visa
11.47.00  40150381  M16         94  Paavo Niemelä           Iin Hiihtoseura
11.47.30  60221685  M16         95  Lauri Rantakokko        Muonion Kiri
11.48.00  40076319  M16         96  Konsta-Elias Similä     Kittilän Urheilijat
11.48.30  40158487  M16         97  Tuomas Laurikainen      Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.50.00  40398642  N16        100  Essi Parkkila           PudasjärvUrh
11.50.30  34607754  N16        101  Hanna Soronen           Iin Hiihtoseura
11.51.00  33618281  N16        102  Seliina Manninen        OunasvHS
11.51.30  40141489  N16        103  Ada Aarnio              Kangasalan Kisa
11.52.00  34598627  N16        104  Ida Roponen             Oulun Hiihtoseura
11.52.30  32801976  N16        105  Enni Petrelius          OunasvHS
11.53.00  40156052  N16        106  Nea Knuuti              Karihaaran Visa
11.53.30  40151036  N16        107  Heli Korpi              AavasUrh
11.54.00  40408275  N16        108  Anni Salmela            Keminsuun Kisa
11.54.30  40063486  N16        109  Anni Tapio              OunasvHS
11.55.00  40076554  N16        110  Oona Latomaa            Oulun Hiihtoseura
11.55.30  33893514  N16        111  Lotte-Line Ekström      Skiteam 105
11.56.00  60318496  N16        112  Anni Makkonen           Muonion Kiri
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.57.30  33783527  N18        115  Kerttu Pirneskoski      Karihaaran Visa
11.58.00  40396717  N18        116  Taru Vuorinen           Espoon Hiihtoseura
11.58.30  33783284  N18        117  Sanni Pulkkinen         Karihaaran Visa
11.59.00  33618265  N18        118  Emilia Kähkönen         OunasvHS
11.59.30  34579594  N18        119  Anni Oikarinen          Karihaaran Visa
12.00.00  40151033  N18        120  Henna Korpi             AavasUrh
12.00.30  34262393  N18        121  Reija Ahola             Karihaaran Visa
12.01.00  33960942  N18        122  Milla Kiviaho           Keminsuun Kisa
12.01.30  33609902  N18        123  Jonna Vestenius         Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

NYL Naiset yleinen 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.03.00  32250051  NYL        126  Jemina Böök             Jämin Jänne
12.03.30  31049726  NYL        127  Elina Tikkanen          Karihaaran Visa
12.04.00  32743144  NYL        128  Miia Säilynoja          Team Skiers
12.04.30  27437685  NYL        129  Noora Holmström         Iin Hiihtoseura
12.05.00  32745223  NYL        130  Ella Anttola            Karihaaran Visa
12.05.30  27441040  NYL        131  Maria Virpi             Oulun Hiihtoseura
12.06.00  32159592  NYL        132  Emmi Lämsä              Karihaaran Visa
12.06.30  30145935  NYL        133  Tanja Kellokumpu        Tupoksen Tuisku
12.07.00  31400572  NYL        134  Kaisa Salminen          AavasUrh
12.07.30  33795120  NYL        135  Alisa Laitinen          Mikkelin Hiihtäjät
12.08.00  24876456  NYL        136  Niina Mikkonen          AavasUrh
12.08.30  31974079  NYL        137  Elisa Reijonen          TaivMetsä-Veik85
12.09.00  31018061  NYL        138  Aija Söyrinki           VuokSkiTeamKain
12.09.30  32846546  NYL        139  Aino Rantala            OunasvHS
12.10.00  27583500  NYL        140  Saana Ukkonen           Team Skiers
12.10.30  32882759  NYL        141  Katariina Lonka         IkaalUrh
12.11.00  27490596  NYL        142  Riitta-Liisa Roponen    Oulun Hiihtoseura
12.11.30  32169388  NYL        143  Eveliina Toivanen       Karihaaran Visa
12.12.00  30301546  NYL        144  Maria Hiivala           Team Skiers
Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.13.30  40286178  N40        147  Maarit Kaveri           Yli-Iin Naseva
12.14.00  31465520  N40        148  Mari Marttinen          Inarin Yritys
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.14.30  33672298  M50        149  Juha Tuulaniemi         Keminsuun Kisa
12.15.00  27525445  M50        150  Markku Ollila           RovanMarat
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.15.30  40063270  M60        151  Jorma Aalto             Iin Urheilijat
12.16.00  40229941  M60        152  Veikko Imponen          KemijärvUrh
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.16.30  33899424  M18        153  Oskari Tanninen         Valkeakosken Haka
12.17.00  33893530  M18        154  Niklas Ekström          Skiteam 105
12.17.30  32846643  M18        155  Jussi Rantala           Karihaaran Visa
12.18.00  32135587  M18        156  Matias Riipi            Inarin Yritys
12.18.30  40076308  M18        157  Turkka Nieminen         Valkeakosken Haka
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta 10 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.20.00  60201933  M40        160  Janne Kotaniemi         Alatornion Pirkat
12.20.30  27498255  M40        161  Jani Laine              Kuivasjärven Aura
12.21.00  60121251  M40        162  Jani Tuovila            Sievin Sisu
12.21.30  27591602  M40        163  Janne Vasenius          OunasvHS
12.22.00  21966084  M40        164  Timo Kaveri             Yli-Iin Naseva
12.22.30  27493425  M40        165  Juha Latomaa            Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

MYL Miehet yleinen 10 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.24.00  30158139  MYL        168  Matti Korhonen          Oulun Hiihtoseura
12.24.30  21612341  MYL        169  Markus Hietanen         OunasvHS
12.25.00  30863644  MYL        170  Janne Uusitalo          Pihtiputaan Tuisku
12.25.30  29394030  MYL        171  Kalle Häkkinen          Ski Jyväskylä
12.26.00  33048149  MYL        172  Jaakko Kotajärvi        Oulunsalon Vasama
12.26.30  28527329  MYL        173  Juuso Haarala           Pohti Skiteam
12.27.00  30988189  MYL        174  Antti Kartano           Ilmajoen Kisailijat
12.27.30  30142200  MYL        175  Santeri Pirneskoski     Karihaaran Visa
12.28.00  22954833  MYL        176  Lauri Pyhäjärvi         OunasvHS
12.28.30  27557727  MYL        177  Ville-Petteri Saarela   Keminsuun Kisa
12.29.00  27469213  MYL        178  Anssi Koirikivi         Haapajärven Kiilat
12.29.30  27428461  MYL        179  Juho Friman             Inarin Yritys
12.30.00  27564901  MYL        180  Tero Similä             Posion Pyrintö
12.30.30  29572069  MYL        181  Kristian Väänänen       RovanMarat
12.31.00  33301970  MYL        182  Oskari Hökkä            TaivMetsä-Veik85
12.31.30  28900988  MYL        183  Riku Hakala             ToholUrh
12.32.00  29418068  MYL        184  Lassi Juhanoja          Paimion Urheilijat
12.32.30  27585511  MYL        185  Eero Vuollet            Posion Pyrintö
12.33.00  27510104  MYL        186  Joona Männistö          Oulaisten Huima
12.33.30  29560880  MYL        187  Matias Maijala          Lapin Veikot
12.34.00  31260424  MYL        188  Eetu Petrelius          OunasvHS
12.34.30  33775182  MYL        189  Antti-Olavi Rytky       Team Skiers
Sarjaluettelo